Chci všechno a hned teď, tady!

IMG_1083

Je čas podzimní, shodila jsem své rohy beranské, které se stále za něčím ženou, touží po výsledcích, smyslech, po všem co můžou mít okamžitě…a nyní mám chvilku klidu na to se nadechnout a když mi netlačí nic nutně do akce rohaté tak si mohu konečně všimnout jak je to s tím, že chci mít všechno hned a teď.

Díky mému medvědovskému syndromu jsem během posledních pár let života nakoupila spousty knih, rozečetla několik z nich, započala spousty nových projektů, za všechny peníze navíc v peněžence nakoupila látky do zásoby, rozešila či rozkreslila desítky zajímavých modelů, ale vlastně nic nedotáhla do konce.

AHA moment je na světě :-).

Díky mému pocitu že musím mít všechno a hned jsem vždy před delším úkolem ustupovala, složitosti obcházela, když to nešlo hned tak jsem se toho raději vzdala…

Před rokem jsem se často s přítelem hádala, že nechci být už v tom Brně na bytě, že nemohu dýchat bez přírody, nic nebylo vyslyšeno, pochopeno, musela jsem utéct a nyní? Stěhuji se do přírody!

Pochopila jsem, že všechno má svůj čas. Na některé věci má smysl čekat, vytrvat, nevzdávat se, jen dát svému okolí svobodu.

Jsem beran, poupě jara – tedy vizionář, zaklíčené semínko, které i přesto, že je teprve pár centimetrů nad zemí ví, že poroste, že je zakořeněno a jeho kořeny jsou silné, cítí to! Ale okolí ne vždy je s ním spojeno, ne vždy vidí, že i v betonu má smysl najít skulinku k životu. Ostatní vidí jen malé semínko a jsou plni obav, pochyb, strachu, potřebují se chodit každý den na toto semínko dívat, potřebují jejímu záměru uvěřit. A pokud je myšlenka, vize opravdu dobrá – semínko vyroste a oni uvěří, pokud byla vize mylná – semínko zahyne.

Dobrá, správná myšlenka nezahyne, bude platit i za měsíc, rok, několik let. Bude platit o to víc, když jí prověří čas a ona bude stále platná, neměnná, silná…

Většina věcí co v životě děláme, potřebují čas. Není snadné myšlenku z mého srdce dostat přes hlavu do srdce toho druhého a nic se neděje, pokud to není hned, jen člověk nesmí utíkat tak jako já s větou: když to není hned – pak jdu radši dál!

Otvírám knihu, kterou jsem dostala před půl rokem a konečně si jí čtu. Chtěla jsem tenkrát hned svojí životní změnu a přitom – kdybych jí začala číst – jak dalekou cestu už jsem mohla mít za sebou?

Jediné, co musíme udělat hned je vykročit na cestu, odkrýt svojí pravdu… všechno ostatní přijde!

podpis kolofantský

„Jedna ženská vidí často dál, než pět mužských s dalekohledem.“ Jan Werich