KOLOFANT je značka, pod kterou se prezentuje Michaela Kovalová a snad i něco více…

Vše to začalo před 16 lety, kdy přišel můj starší bratr s tím, že nemají anděla na jejich čertovský večer a já se tohoto poslání v 8 letech, 3. třídě základní školy, zhostila. Všechna NE ohledně obleku pro mě byla jasným ANO. Pustila jsem se do ušití mých naprosto prvních šatů střihu pytle na brambory s nalepenými hvězdami.

 2 1

Škoda jen, že moje švadlenkovské nadání předčila maminka s nadáním fotografickým

Večer byl pro mě plný strachu z toho, kdy si mě přijde odnést ten opravdický čert, což se nestalo, ale i přesto zlom nastal…

„Začal život, kdy jsem pochopila, že pod rukama toužebných lidí, v nadšení, s láskou, může vzniknout cokoliv si jen budeme přát. Pocit, že vše dokážu.“

Pod rukama vedenýma láskou, srdcem mi vznikal jeden originál za druhým, který často nedopadl dobře či ani nebyl dokončen, ale byl můj.

„Cesta vymýšlení, zkoušení, samotná tvorba, byla nádherná. Cesta byla mým štěstím. Mé modely nikdy dlouho nevydržely a tak jsem mohla stále znovu tvořit a tvořit. Byla jsem opravdu šťastna.“

Období dětství přešlo do období tanečních, první lásky, plesů a mně nastalo Popelkovské období – na každý ples jiné šaty.

Skříň se mi plnila šaty a věcmi šitými horkou jehlou či koupenými za minimální částky a až v naprostém přesycení jsem pochopila, kam by měla moje cesta směřovat.

 

Zvolila jsem si: KVALITA, TRADICE, LÁSKA, ŘEMESLO, DETAIL.

V mém příběhu mě hodně posunul seminář Stylového klíče od Táni Havlíčkové, http://www.kolofant.cz/saty-delaji-cloveka/, kde jsem pochopila, že návrat k tradicím by pro mě měl znamenat spíše návrat ke kvalitě, k přírodním materiálům, které mohou tvořit uzavřený životní koloběh:

Plodina na poli – látka – oděv sváteční – oděv pracovní – hadr na úklid – kompost – hlína na pole pod plodinu

skenování3

A tak jsem nechala své ruce vést srdcem, vyšívat úsměv, všímat lásku, radost z oděvu, ze společné tvorby,…proseděla jsem celé dny u šicího stroje, abych pochopila, že nemohu obšít celý svět, ale i přesto mohu trochu něco změnit, inspirovat, motivovat přes moje články, inspirační fotografie, workshopy a semináře.

 

Stvořila jsem značku KOLOFANT, která Vám povede Vaši ruku, abyste stejně ale na konci spolupráce přišli na to, že je to ruka co končí vaším ramenem, že je to jen a jen Vaše ruka a Vaše srdce, které může nyní volně tvořit, které už ví, že všechno dokáže.

 

KOLOFANT je pro mě památka na můj rodný kraj, Koloveč, a zároveň i spojení dvou symbolických slov.

KOLO je pro mě vyjádření mého snu – nikdy nekončící štěstí – štěstí dokola

A FANT? Děcká hříčka při hře flaška – dej FANT! (myšleno věc), věci, které tvořím a posílám dál.

 

Nalezněte stejně jako já radost z vlastního tvoření, lásku k řemeslu, tradičním kvalitním materiálům.

Naučme se vnímat energii, která je vložena do oděvu a vkládejme do něj při tvorbě pouze pozitivní energii. Ku pomoci či pro inspiraci Vám může být moje nabídka.

Dopřejte si nosit oděv, který vystihuje vaši podstatu, vaši duši, vaše touhy, který je dělán s láskou.

 

Bc. Michaela Kovalova, roz. Kadlecová

Studia:
Modelářství a návrhářství oděvů, Isš živnostenská, Plzeň

Architektura pozemních staveb, VUT FAST, Brno

Studium pedagogiky, KCVJŠ, Plzeň

Studium pro pedagoga volného času a vychovatele, KCVJŠ, Plzeň

 

 

zanechej zpravu.

Komentáře

„Kdy se nudíme lépe než v kruhu rodiny?“ Oscar Wilde