ŠATY DĚLAJÍ ČLOVĚKA

I když jsem vystudovaná módní návrhářka, nikdy jsem moc nedala na trendy v odívání, ale oděv samotný mě zajímal. Mým snem bylo vrátit všechny ženy zpátky do sukní, vrátit jim jejich ženskost. A až minulý víkend jsem vše pochopila. Díky svým přátelům jsem se zúčastnila semináře Táni Havlíčkové „Oblékám svou duši“, který zdaleka nebyl jen o oděvu, o oblečení těla, ale právě o nalezení sama sebe, o navrácení ženskosti, které se nedosáhne obléknutím sukně či šatů, ale s nalezením sama sebe, se sebeláskou.

Kleist: „Kdo vynašel oděv, vynašel snad i lásku.“

Oděv je naší součástí, ať chceme nebo ne. Spousty lidí považují oděv za povrchní věc, se kterou nehodlají ztrácet čas, ale nazí přece nechodí. Povrchní věcí oděv opravdu je, věcí na povrchu těla, věcí nejblíže k vnějšímu světu, nejdále od našeho srdce, duše. Je jaksi tělem našeho těla, něčím, co jsme si přidali a nyní je třeba to přijmout za naší součást a také to propojit s duší, se srdcem, s celým naším JÁ. Milovat sebe samu cele.

víla    avantgardní víla

Italské přísloví: „Šaty zdůrazňují osobu“.

Seminář otevřel dveře do poznání, že existuje 8 tipů krásných, úžasných žen, NÁS VŠECH, které se rozlišují podle uspořádání jinů a jangů v nás, které mají společné charakterové vlastnosti, podobný styl oblékání, podobné vize, styl života. A taktéž to platí u mužů.

Francouzské přísloví:“ Kde člověka neznají, berou ho podle toho, jak vypadá.“

Seminář učil ukázat duši, která je skryta běžnému oku, navenek. Radil obléci se tak, aby byla naše osobnost podporována, naše energie umocňována, aby okolí mělo jednodušší nás někam zařadit, abychom my pochopili ostatní muže a ženy, přijali je takové, jací jsou.

Seminář Táni Havlíčkové mi otevřel oči a srdce. Umocnil moji touhu oblékat ženy i muže podle jejich nitra. Ukázal mi, že já jako avantgarda se oblékám ve správném stylu, ale musím se naučit ponořit i do duší ostatních typů, být otevřená. Dal mi návod, jak lépe duše rozeznat, pochopit a pomoci jim. Do dnešních dnů, i přes veškerou snahu, jsem trochu tápala, jak tohoto souznění dosáhnout, a nyní mám k tomu klíč. I přes to, že jsem na začátku cesty, tak vím, že je to správná cesta. Pochopila jsem hluboký smysl mého šití a navrhování, který chci umocňovat správným výběrem materiálů a barev. Především se chci začít věnovat šití, které podpoří a umocní naši duši užitím přírodních materiálů a barev a fyzické tělo si dopřeje pohodlí.

Děkuji moc!podpis kolofantský

„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ Jan Werich